úterý 2. listopadu 2010

Sankt Petěrburg - Fontanka, Mojka, Něva

Poslední den v Petrohradě jsme věnovali nenáročné procházce, nákupu dárků a projižďce na lodi kanálama. Zaplatili jsme si tuto krásnou prohlídku, abychomzhlédli centrum z další perspektivy.Projížďka se koná na lodičkách, kde sedíte na palubě a je vám výslovně zakázáno se po dobu projíždky zvedat ze židle, protože byste mohli utrpět větší poškození zevnějšku.Místní mosty jsou postaveny docela nízko a tak je možné při podplouvání osahávat konstrukci mostu přímo holou rukou, někdy i čistě ze židle bez natahování.

Objeli jsme menší okruh centrem - kolem Nového Holandska, Ermitáže, několika paláců, kterých jména si nevybavuji, na otevřené moře Něvy a zpět do přístavu. Všeho všudy něco málo přes hodinujízdy, ale spokojenost maximální. Projeli jsme vlastně Fontanku, Mojku a pak i Něvu.Pak už volným tempem domů, zabalit, naposledy povečeřet s hostiteli a další den zpět. Ač jsem nevěřil, že by existovalo město, kde se dá strávit týden a neukousat se nudou zčistého prohlížení památek, toto převrátilo mé myšlenky. Odjižděl jsem s pocitem, že tam je rozhodně ještě co navštívit, dostanu-li se tam někdy znova. Tímto končínaše první větší společné putování.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Tome, díky za pěkné vyprávění..s potěšením konstatuji, že jsi neztratil nic ze svého "vypravěčského umění"...jen houšť a větší kapky, chlape!!!
Díky.